Autodiagnostika

Žádný kvalitní autoservis by nemohl správně fungovat bez špičkového diagnostického vybavení, jelikož dnešní technika je stále více řízena především elektronicky. Provádíme diagnostiku vozů, díky které můžeme snadno zjistit závady vozidla. Nabízíme kompletní škálu veškerých diagnostických zařízení schopných odhalit chybu, zjistit příčinu a předejít škodě či nenávratnému poškození motoru či jeho podskupin. Nejinak je tomu v oblasti, zejména dnes, tolik diskutovaných filtrů pevných částic. Máte problém s tím Vaším? Přijeďte si nás vyzkoušet.

Rozsvítila se vám kontrolka na palubní desce? Kontrolka může znamenat cokoliv. Od závady motoru, přes poškození parkovacího asistenta, po nefunkční systémy a kabeláže ve vašem voze. Stejně tak dobře se může jednat o náhodnou chybovou hlášku, kterou vám jednoduše odstraníme. Budete platit nějakému „garážmistrovi“ za hledání závady systémem pokus – omyl?

Autodiagnostika je v servisech novým termínem posledních deseti let. Autodiagnostika je cílený postup, který se provádí speciálními přístroji pro autodiagnostiku nebo speciálním programem do počítače, vedoucí k odhalení závady vašeho auta. Zjišťuje původ chyby popřípadě ji přesněji lokalizuje. V některých případech autodiagnostika také dovoluje provádět zásahy do řídících jednotek nebo nastavuje nové hodnoty tzv. chiptuning.

Jednoduše autodiagnostika umí:

- čtení či vymazání paměti závad tzn. vypíše chyby v paměti závad řídící jednotky. - zobrazení hodnot ze snímačů a akčních členů - test akčních členů (otestuje funkci motoru čerpadla ABS) - mazání servisních intervalů

- nastavení konfigurace vozidla

- načtení PIN kódu imobilizéru pro přizpůsobení nových klíčů - nastavení počítadla kilometrů (ověření skutečného stavu, zda nedošlo k přetočení km) - jednoduché programování nových klíčů k vozidlu - reset řídích jednotek airbagů

- diagnostika crash dat (zda vůz nebyl nabourán)

Dokážeme zjistit původ chyby u většiny aut, která jsou dostupná na českém trhu (např. Škoda, Volkswagen, Ford, Fiat, Dacia, Mazda, Citroen, Renault, Peugeot, Opel, Mercedes, BMW, Volvo, Toyota, a dalších).